Goce Delcev Üniversitesi Tıp Eğitimi

Goce Delcev Üniversitesi Tıp Eğitimi

 Tıp Eğitimi

Goce Delchev ,  İştip Üniversitesi Tıp Fakültesi Makedonya da sizlere sınavsız üniversite okuma imkânı sunmaktadır.  Üstelik bu üniversiteden mezun olduğunuzda YÖK ( Yüksek Öğretim Kurumu) sizlere denklik vermekte ve diplomanızın birçok Avrupa ülkesinde geçerliliği bulunmaktadır.

Makedonya’da tıp, eczacılık ya da diş hekimliği eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok başvurduğu ve kaliteli eğitim veren GoceDelchev - İştip Üniversitesi 6 yıl süresinde sizlere Tıp alanında uzman kadrosu ile eğitim vererek hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olmaktadır. Eğitim dili Makedoncadıır bu yüzden ülke dışından gelen öğrenciler için Tıp eğitimine başlamadan önce 1 yıllık hazırlık sınıfını başarı ile tamamlamanız istenmektedir.

İştip GoceDelchevTıp Fakültesi yüksek oranda uygulamalı eğitim vermekte; bilimsel araştırma, geliştirme ve uygulamalı olarak eğitimlerini desteklemeyi amaçlamaktadır. Tıp Fakültesi içerisinde; Genel Tıp Lisans eğitimi, Diş Hekimliği, Eczacılık, Tıbbı laborant, hemşire ve teknisyen eğitimi, diş teknisyenliği ve diş protez eğitimi, Optometrist, Fizyoterapi gibi bölümler bulunmaktadır.

Makedonya’da sınavsız üniversite fırsatını sunan GoceDelchev İştip Üniversitesinin bu fırsatını kaçırmak istemeyen öğrenciler için oranın ekonomik yapısından bahsetmek gerekirse;  Makedonya ülkemize oranla çok daha ucuz ve yaşam şartları yüksek bir şehirdir. Bir öğrencinin aylık barınma, yemek, kırtasiye, yol gibi ihtiyaçları aylık olarak 100-250 euro arasında değişiklik göstermektedir. GoceDelchev Üniversitesi Devlet Üniversitesi olduğu için devlet ülke vatandaşı olan ya da dışarıdan gelen yabancı öğrencilere yurt imkânı sunmaktadır. Devlet yurdunda kalmak isteyen öğrenciler için yurt ücretleri 50-100 euro arasında değişiklik göstermektedir. Devlet yurdunda kalmak istemeyen öğrenciler için eşyalı kiralık evler bulunmakta ve evin büyüklüğüne göre fiyatları değişiklik göstermektedir. Devlet yurtlarına kıyasla kiralık ev fiyatları 50-100 euro fark etmektedir.Şehir içerisinde dilerseniz ulaşımı taksi ile sağlayabilirsiniz fakat çok büyük bir şehir olmadığından taksi kullanmasanız bile ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sizde geleceğin doktoru, eczacısı ya da diş hekimi olmak istiyorsanız sınavsız üniversite fırsatından yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.İştip Üniversitesi Tıp Eğitimi kayıtları sırasında sizden sadece lise diploması istenmekte ve bölümü başarı ile tamamladığınızda YÖK diplomanıza tıpkı Türkiye’deki Üniversitelerde olduğu gibi denklik vermektedir.Ayrıca okul mavi diploma Avrupa birliği diploması da vermektedir. İştip goce delchev üniversitesin  tıp  1500 euro – diş hekimliği 1500 euro – eczacılık 1500 euro Diğer bölümler 1000 euro olarak fiyatlandırılmıştır.


    HEMEN ARA


    WHATSAPP