Yazılım - Bilgisayar Mühendisliği

Yazılım - Bilgisayar Mühendisliği

Günümüzde popüler olan mesleklerden biri olan yazılım ve bilgisayar mühendisliğini puan şartı olmadan Lise Diplomanız ile kayıt olup yurtdışında Avrupa nın en iyi ünversitlerinde okuyabilirsiniz. Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği günümüzde en çok ve çabuk iş bulabilen ve para kazanan meslek dallarından biridir. Teknolojinin hızla gelişmesi ve gelişen dünyada en çok ihtiyaç duyalan meslek dallarında olan bu bölümler size iyi bir kariyer ve yaşam sağlayabilir. Çalıştığımız bütün üniversiteler DEVLET üniversiteleri olup YÖK denkliği ve tanınırlığı kapsamındadır. 

Yazılım Mühendisliği Nedir?

Yazılım Mühendisliği ( Software Engineering), yazılımlar ile ilgilenen ve kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda oluşturacakları yazılımın gereksinimlerini, tasarım ve yapısını inceleyip yazılımı meydana getirirler.  Kısaca bugün kullandığınız bilgisayar, tablet, telefon, TV ya da basit bir hesap makinesinin çalışmasını ve bizlere hizmet etmesini sağlamak amacı ile onları şekillendiren, programlayan ve bizlere sunan kişilere verilen ünvandır. Yazılım Mühendisleri, yazılımı kullanacak kişiler ile bire bir iletişim kurarak onların ihtiyaçlarını belirler ve onları analiz ederek istediği yazılımın ortaya çıkmasını sağlar. Yazılım omurgası ortaya çıktıktan sonra programcılar ile birlikte çalışarak yazılımın ortaya çıkmasını sağlar. Ortaya çıkan yazılım kullanıcıya sunar, kullanımı hakkında bilgi verilir ve sorun çıkarması halinde müdahale eder.

Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okumak

Dünya üzerinde son dönemlerde gelişen teknoloji, nesnelerin interneti, teknolojiye olan ihtiyaçlarımızdan dolayı yazılım mühendisliğine ilgi ve alaka artış göstermiştir. Gençler artık yazılım konusunda roller üstlenmeye ve kendilerini bu doğrultuda geliştirmeyi hedeflemişlerdir.Ssosyal, kültürel ve ekonomik açıdan yeni yerler tanımak isteyen gençlerimiz ülkelerinde Yazılım mühendisliği eğitimi almak yerine yurtışında eğitim almak istemektedir. Yurtdışında eğitim gören öğrenciler öncelikle hazırlık sınıflarını başarılı bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir. Hazırlık sınıflarını tamamlayan öğrenciler gideceği ülkenin lisans eğitim süresine göre yazılım mühendisliği eğitimlerine başlayabilirler. Her ülkede lisans eğitimi 4 yıl değil bazı ülkelerde 3 yıldır bu nedenle hazırlık ve lisans eğitimi bazı ülkelerde 4 yılda biterken bazı ülkelerde 5 yılda bitmektedir. Alacağınız eğitim sonunda ülkemizde çalışmak istiyorsanız gideceğiniz üniversitenin diplomasının YÖK ( Yükseköğretim Kurumu) tarafından tanınması ve denklik verilmesi gerekmektedir.

Yurdışında yazılım mühendisliği okumanın en büyük avantajlarından birisi yeni dil ve kültürlere hakim olamınızdır. Bu sayede sadece mesleğiniz ile ilgili değil kendinizi genel kültür ve insanlar ile olan ilişkileriniz açısından da gelşiştirebilirsiniz. Ülkenize döndüğünüzde diplomanız tanındığı için rahatlıkla çalışabilir diğer meslektaşlarınızın yanında bir adım öne geçebilirsiniz.

Hangi Ülkerler de Eğitim Var.

Özellkike Oan Akademi olarak  yazılım  ve bilgisayar mühendisliğinde 
Dünya daki üniversiteler arasında kendine yer edinmiş   
Ukrayna , Polonya , Bulgaristan , Sırbistan daki üniversiteler ile çalışmaktayız 

DENKLİK ve TANINIRLIK

Çalıştığımız bütün ülkerler  devlet üniversitleri olduğundan dolayı denklik kapsamındadır. 

  • Yazılım - Bilgisayar Mühendisliği

  • EĞİTİM SÜRESİ

  • YIL

  • FİYAT

  • 'dan Başlayan Fiyatlarla

ÜNİVERSİTE LİSTESİ

    HEMEN ARA


    WHATSAPP