Havacılık ve Uçak Eğitimi

Havacılık ve Uçak Eğitimi

Uçak Mühendisliği Nedir ?

Bu mühendislik dalının akıl almaz genişliği ve yapılan çalışmalar ciddi anlamda katkıda bulunabilecek bir yapıya sahip. Sahip olduğunuz veya sahip olmaya aday olduğunuz bu mühendislik, havada bulunan motorlu veya motorsuz bütün araçları kapsar. Yapılacak olan araçların tasarımını, uçamasını sağlamak için yapılan hesaplamalarını, hava araçların kimyasal yapılarını, hava araçlarına uygulanan silah sistemlerini, askeri havacılığa katkı gibi bölümlerin gelişmesini sağlayan bir mühendislik dalıdır.

Havacılık ve Uçak Mühendisliği Çalışma İmkanları Nelerdir ?

Çalışma imkanlarını gelişmekte olan ülkeler  bazında değerlendirirsek  kısıtlanabilir. Türkiye’de havacılığa verilen önem günden güne artmaktadır. Bu durum Türk  Havacılık ve Uçak Mühendislerinin yararına giden olumlu bir yoldur. Birçok uçak firması, (THY…) savunma sanayi firmaları, (Aselsan…) makine mühendisinin yapabileceği çoğu iş alanı, (otomativ, beyaz eşya…) araştırma ve geliştirme firmaları (Nato, Tübitak) alanlarında çalışabilir.

Avantajları

Yurtdışında bu eğitimi alan öğrenciler yabancı dil problemi olmaksızın uluslar arası diplomaları ile Dünyanın herhangi bir ülkesinde , havaalanlarında , uçak firmlarında , devlet kurumlarında çalışabilirler. 

Kayıt Şartları

Bu güzel ve geleceği parlak bölümü okumak için YKS puanı şartı  olmaksızın sadece LİSE Diplomanız ile kayıt olabilirsiniz.

  • Havacılık ve Uçak Eğitimi

  • EĞİTİM SÜRESİ

  • 4+1 YIL

  • FİYAT

  • $1400'dan Başlayan Fiyatlarla

ÜNİVERSİTE LİSTESİ

    HEMEN ARA


    WHATSAPP