Lisans Tamamlama

Lisans Tamamlama

Yurtdışı Lisans Tamamlama

2 yıllık ön lisans üniversitelerine giden öğrencilerin çoğunun hedefi 4 yıllık üniversitelere dikey geçiş yaparak lisans tamamlama yapmaktır. Eğitim sisteminden ve kontenjanlardan dolayı çoğu öğrencimizin bu hayali gerçekleşmemektedir.

Yurtdışında lisans tamamla imkanları hem size yeni bir dil hemde yeni bir kültürün kapılarını açmaktadır. Yurtdışı üniversitelerinde yapacağınız lisans tamamlama ile aynı zamanda Avrupa Birliği Diplomasına sahip olma imkanı elde edebilirsiniz .

Yurtdışında Lisans Tamamla İçin Şartlar Nelerdir.

İlk olarak Türkiye’de 2 yıllık bir üniversiteden mezun olmanız gerekmektedir.
İkinci olarak Türkiye’de gördüğünüz dersler önemlidir. Eğer fark dersleri varsa sizi bir alt sınıftan yada o derslerden sınav ile telafi şeklinde değerlendirme söz konusu olabilir. .
Üçüncü olarak lisans tamamlama için gittiğiniz ülkenin hangi dilde eğitim verdiği ve sizin o dildeki yeterlilik dereceniz önemlidir.
Lisans tamamlama için yurtdışındaki üniversiteler sizi herhangi bir sınava sokmaz .
 

Yurtdışı Lisans Tamamlama Yapabileceğiniz Ülkeler

Bu konuda birden çok ülke ve alternatif mevcuttur. Son zamanlarda özellikle Ukrayna’da lisans tamamlama popüler olup geçiş kolaylığı vardır. Hukuk için Balkanlarda  Türkçe eğitim veren üniversiteler bulunmaktadır.

Polonya’da lisans tamamlama da öğrencilerin değerlendirdiği ülkelerden olup aynı zamanda Avrupa birliği üyesi bir ülkede yaşama ve diploma alma şansını elde etmektedirler .  
Aynı zamanda Makedonya’ da lisans tamamlama ve Sırbistan’da lisans tamamlama seçenekleri değerlendirilmesi gereken ülkelerin başında gelmektedir.

Yurtdışı Lisans Tamamlama Ücretleri

Yurtdışı üniversitelerinde lisans tamamlama ücretleri ülkelere göre değişiklik gösterse de  1200$başlayıp  - 3500$ yıllık fiyat aralığında dır.     
Yurtdışı Lisans tamamlama yapabileceğiniz ülkelerin listesine burdan ulaşabilirsiniz .
  https://oanakademi.com/universiteler

 

Yurtdışı Lisans Tamamlama Yök Denkliği

Yurtdışında kayıt olmayı düşündüğünüz üniversitenin yök denklik durumunu yök e sorarak öğrenebilir yada dilekçe yazarak cevabını alabilirsiniz. Yök çoğunlukla yurtdışındaki üniversitelerden lisans tamamlama yapıp gelen öğrencilerin denklik işlemlerini eskiye nazaran daha kolay ve hızlı şekilde yapmaktadır .  Eğitiminizi Türkiye’de almış olmakla Avrupa’da almış olmak arasında bir fark yok. Üstelik, AB diplomasına sahip olmanız sizin için gelecekte çok daha önemli kapıları açan bir anahtar olacağından emin olabilirsiniz .

Yurtdışı Lisans Tamamlama İçin Gerekli Evraklar

Bitirdiğiniz Üniversite Diploması .
Gördüğünüz Derslerin İngilizce Transkript
Varsa dil yeterlilik sertifikanız yada Toefl İelts Puanı

ÜNİVERSİTE LİSTESİ

    HEMEN ARA


    WHATSAPP