Yüksek Lisans

Yüksek Lisans

Dünya'nın En iyi Üniversitelerinde Yüksek Lisans Şansı 

Ukrayna , Polonya , Sırbistan ' da Yüksek Lisans

Yurtdışında Yüksek Lisans ( Master) Yapmak

Yurtdışında yüksek lisans (Master) yapmak herkesin hayali olmuştur. Sağladığı prestij, iş başvurulurundaki avantajı, yabancı dil öğrenmedeki etkisi, eğitim hayatı süresinde alınan eğitimin kalitesi veeğitim  imkanları gibi daha bir çok avantajı bulunmaktadır.

Yurtdışında master yapmak için istenilen belgeler, başvuru yapacağınız üniversiteye göre değişiklik gösterebilmektedir fakat bazı belgeler hemen hemen her üniversitede aynıdır. Bu belgeler; Başvuru formu, TOEFL sonucunuz,transkriptiniz, diplomanız ve an az 2 profesörden alınan tavsiye mektubudur. Hemen hatırlatmamız gerekirse bu belgelerin hepsi yeminli tercüman tarafından çevrili olması gerekmektedir.  Yüksek lisans başvurunuzun kabulünden önemli rol oynayan bir diğer belge ise SOP ( Statement Of Purpose) yani amaç mektrubudur. İyi bir ingilizce ile yazılmış ve amaçlarınızı oldukça açık bir biçimde ifade etmesi gerekmektedir.

Elbette sadece belgeler ile başvuru yapmak yeterli olmamaktadır, gideceğiniz üniversite ve bölüme göre çeşitli sınavlara tabi tutulursunuz. Örneğin, İşletme üzerine yüksek lisans yapacaksanız GMAT isimli bir branş sınavından, 

Yurtdışı Yüksek Lisans Şartları

1200 $ Başlayan  En Ekonomik Koşullarda Yurtdışında Dünyanın en iyi üniversitelerinde yüksek lisans yapmak için . 4 Yılıık bir lisans eğitiminden mezun olmanız  yeterlidir..  Diploma notu aranmaksızın   yüksek lisans eğitimine başlayabilirsiniz ..   

ÜNİVERSİTE LİSTESİ

    HEMEN ARA


    WHATSAPP