Tıp Eğitimi

Tıp Eğitimi

Yurtdışında TIP okumak

 

Yurtdışında eğitim almak, çoğu öğrencinin hayatında bir dönüm noktasıdır ve bunun en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir. Zira öğrencilerin, gidecekleri ülkeler ve öğrenim görecekleri uluslararası üniversiteler için yaptıkları yatırımlar, gelecekte kendilerine prestijli bir kariyer hayatıyla geri dönüş sağlayacaktır. Özellikle yurtdışında tıp okumak öğrenciler için çok avantajlı bir bölüm olmakla birlikte iş garantisi olan bölümlerden biridir.

Peki yurtdışında tıp okumanın denkliği varmıdır ?  , Herkesin aklında olan bu sorunun cevabı, Yök tarafından belirtilmiştir. Yök denklik kanuna göre yurtdışında  dünya sıralamasında ilk 1000 e giren bir üniversitede okursanız denkliğini alabilir ve istediğiniz sağlık kurumunda çalışabilirsiniz

 

 

 

Yurtdışında Tıp Okumanın Avantajları

Yurtdışında TIP Okumanın Avantajları

Yurtdışında eğitim görmenin ve  tıp okumanın en büyük artılarından biri o ülkenin dilini bilmek ve ayrıca eğitim dili farklıysa bir dil daha öğrenmektir.Yurtdışında eğitim faydalarından biride o ülkenin farklı kültürleri ile tanışmak farklı insanlarla tanışmak ve dünya görüşünüzü geliştirmektir. Ayrıca Yurtdışında Eğitim gören bir kişi kendi ayakları üzerinde durmayı kendi ülkesine göre daha çabuk elde etmektedir.

 

 

Yurtdışında Tıp Eğitimi İçin Gereken Şartlar ve Denklik

Yurtdışı TIP Okumak İçin Gerekli Şartlar

Yurtdışında Tıp eğitimi almanıza puan şartı yada diploma notu gibi  diğer bir şart gerektirmeden eğitim alabilirsiniz .

Sadece lise diplomanız ve transkript  ile Dünya sıralamasında ilk 1000 de olan YÖK Denkliği olan üniversitelere  başvuru yapabilirsiniz .Üniversitelerin hepsi devlet üniversitesi olup YÖK denklik ve tanınırlık kapsamındadır.

ÜNİVERSİTE LİSTESİ

    HEMEN ARA


    WHATSAPP